Search Engine Marketing

SEM, İngilizce Search Engine Marketing’in kısaltmasıdır. Arama Motoru Pazarlamacılığı diye dilimize çevrildiği gibi PPC Marketing (Pay Per Click) ismiyle de bilinir. SEM, arama motorlarında arama yapan kişilerin karşısına çıkan reklam modeli ile yapılan dijital pazarlama yöntemidir. Bir diğer dijital pazarlama hizmetimiz olan SEO‘dan farkı arama motorlarının üst sıralarına çıkmak için para ödeme gerekliliğidir.

KISACA ARAMA MOTORU PAZARLAMACILIĞI
SEO gibi bu konu hakkında da günlerce konuşabiliriz ancak konuşmak yerine yapmayı tercih ediyoruz. Kısaca anlatmak gerekirse; SEO’nun uzun bir süreç sonucu etki göstermesinin aksine arama motoru reklamları anında sonuç verir. SEO ile haftalarca veya aylarca çalışma sonucu gelebileceğiniz yere para ödeyerek birkaç saat içinde gelebilirsiniz. Tabii ki bunun da bir bedeli var. Peki bu bedel nedir?

Sosyal Medya Reklamları sayfamızda kısaca değindiğimiz gibi internet reklamları geleneksel medyaya göre oldukça ucuz ve etkilidir. Reklamlarınız sadece tıklandığında para ödersiniz. Ödeyeceğiniz meblağ ise reklamınızın gösterilmesini istediğiniz arama kelimesinde bulunan rekabete göre değişecektir.

Rekabetin dışında harcayacağınız bütçeyi etkileyen faktörler ise reklamınızın ve internet sitenizin kalitesidir.

AZ BÜTÇEYLE ÇOK REKLAM
Ruby Medya olarak biz işte tam da burada devreye giriyoruz.

Öncelikle sizin için detaylı bir anahtar kelime araştırması yaparak hedef kitlenizin arattığı kelimeleri buluyoruz, bütçenize göre seçimler yapıyoruz. Daha sonra internet sitenizi en iyi şekilde düzenliyoruz ve çok tıklanacak kaliteli reklam metinleri oluşturuyoruz. Bu sayede daha uygun maliyetlerle daha çok müşteriye mesajınızı ulaştırırsınız.

Daha uygun bütçelerle daha etkili bir şekilde potansiyel müşterilerinize ulaşmak için hemen bizi 0212 466 45 35 ve 0555 229 55 55 no’lu telefonlardan arayın veya aşağıdaki formu doldurun biz sizi arayalım.

 

Ruby Medya Hakkında…

Ruby Medya, web tasarımdan SEO’ya, sosyal medya yönetiminden e-posta pazarlamaya, internet reklamcılığından içerik pazarlamaya tüm dijital pazarlama hizmetlerini bütçe gözetmeksizin tüm müşterilerine özel stratejiler oluşturarak sunan bir ajanstır.

Zeytinlik Mah. Yakut Sok. Sağlık Apt. No: 58 / 12 Bakırköy – İstanbul

0212 466 45 35
0555 229 55 55

Hemen Başlayalım!